Wielka IV Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Oficjalne otwarcie IV Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych  odbyło się o godz. 9.30. We wszystkich wydarzeniach sportowych wzięło udział, 85 drużyn sportowych - czyli blisko 700 zawodników z całego Podkarpacia.

Główne konkurencje to:

  • dźwiganie sztangi leżąc,
  • slalom między pachołkami i strzał do bramki – unihokej.
  • rzut do kosza,
  • rzut woreczkiem do celu,
  • rzut lotką do tarczy,
  • przeciąganie liny

Klasycznym zakończeniem wydarzeń sportowych w Sanoku jest przeciąganie liny.

źródło: MOSiR Sanok

 

 

Źródło

  • https://www.sanok.pl/iv-wojewodzka-olimpiada-osob-niepelnosprawnych/
Sanockie „Wierchy” oficjalnie otwarte! Czytaj teraz
17 maja 2019 r. otwarto stadion piłkarsko-lekkoatletyczny w Sanoku. W trakcie uroczystości nagrodzono zwycięzców mityngu lekkoatletycznego oraz zawodów w podnoszeniu ciężarów, które odbywały się tego dnia na stadionie. Wyróżnieni zostali również Nagrodą Burmistrza Miasta Sanoka działacze sportowi, trenerzy i sportowcy. Poznaliśmy również „Złotą Dziesiątkę” sportowego plebiscytu „Tygodnika Sanockiego”. Przed gośćmi zgromadzoną publicznością zaprezentowali się również młodzi gimnastycy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Spartanie”. Uroczystości otwarcia stadionu „Wierchy” rozpoczęły się o godzinie 12.00. Wtedy to równolegle rozgrywały się zawody w podnoszeniu ciężarów o „Puchar Burmistrza Miasta Sanoka” oraz mityng lekkoatletyczny w którym udział wzięli sportowcy reprezentujący sanockie szkoły podstawowe. O godzinie 15.00 Hymnem Państwowym odegranym przez Sanocką Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Avanti rozpoczęła się część oficjalna. Zgromadziła one wielu znamienitych gości, m. in. parlamentarzystów, przedstawicieli wojewódzkich urzędów, władze samorządowe i radnych obecnej i poprzedniej kadencji, przedstawicieli krajowych związków sportowych, dyrektorów i prezesów jednostek miejskich, służby mundurowe, sportowców, młodzież i mieszkańców Sanoka. Fot. Tomasz Sowa
Jest dofinansowanie – będzie kolejne miejsce rekreacji Czytaj teraz
Kolejne dobre wieści płyną z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W opublikowanym dziś protokole z posiedzeń Zespołu do spraw opiniowania wniosków zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wskazano nasze miasto do dofinansowania do złożonego projektu dotyczącego Otwartej Strefy Aktywności na stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym „Wierchy”. Kwota 25 tys. zł o którą zabiegało nasze miasto wesprze planowaną budowę siłowni plenerowej, której realizację przewidziano na ten rok. Otwarte Strefy Aktywności to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają one sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych. W ramach Programu wsparciem zostały objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu już wkrótce będziemy mogli cieszyć się nowym miejsce do uprawiania sportu i rekreacji.        
Nowy dworzec w Sanoku już otwarty! Czytaj teraz
23 maja 2019 r. oddano do użytku kolejną ważną dla Sanoka inwestycję. Od tego dnia mieszkańcy Sanoka, goście i turyści mogą korzystać z nowego dworca multimodalnego, zlokalizowanego przy ul. Lipińskiego.  Budowa dworca wraz z zakupem 11 niskoemisyjnych autobusów wyniosła 32 717 224,84 zł, z czego 19 025 376,66 zł pochodziło z  dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. W oficjalnym otwarciu wzięło udział wielu znamienitych gości. Na zaproszenie Burmistrza Miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego odpowiedzieli m. in. Posłowie na Sejm RP: Joanna Frydrych i Bogdan Rzońca, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Adam Drozd, Starosta Powiatu Sanockiego Stanisław Chęć, a także samorządowcy, radni obecnej i poprzedniej kadencji, prezesi, dyrektorzy przedsiębiorstw, przedstawiciele wykonawcy inwestycji i osoby zaangażowane w realizację inwestycji. Poświęcenia obiektu i autobusów dokonał ks. prałat Piotr Buk, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość uświetnił koncert fortepianowy w wykonaniu Roberta Handermandera i Laury Pietryki. Powierzchnia nowego dworca, zbudowanego za kwotę 16 687 929,85 zł, wynosi 1274 m2. W dwukondygnacyjnym obiekcie znajdują się m. in.: poczekalnie, przechowalnia bagażu, kasy, bar, boksy sklepowe, punkt informacji turystycznej, pomieszczenia techniczne dla ochrony i kierowców oraz toalety. Dworzec jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Funkcjonują cztery windy, z czego trzy przy kładce łączącej dworzec multimodalny z dworcem kolejowym. Poza wspomnianym dworcem, w ramach projektu „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Sanok-Lesko” Gmina Miasta Sanoka zakupiła 11 niskoemisyjnych autobusów: 8 zasilanych CNG, 3 z silnikiem Diesla. Wydatkowana kwota na ten cel wyniosła 14 085 960 zł. Dworzec przy ul. Lipińskiego będzie punktem skupiającym cały transport autobusowy i ruch pasażerski. Do tej pory przewoźnicy korzystali z różnych miejsc i przystanków. Każdego dnia firmy transportowe na terenie powiatu sanockiego wykonują usługi dowożąc ludzi do zakładów pracy i szkół. W tym miejscu również skupia się transport na trasach Sanok – Rzeszów, Sanok – Krosno oraz z Sanoka do miejscowości bieszczadzkich. Dworzec z całą pewnością dobrze przysłuży się podróżnym  
Pokaz filmu „Łukasiewicz nafciarz romantyk” Czytaj teraz
Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski oraz Producent Bogdan A. Miszczak zapraszają mieszkańców Sanoka na pokaz filmu „Łukasiewicz nafciarz romantyk”, który odbędzie się w piątek, 17 maja 2019 r. o godzinie 17.30 w Sanockim Domu Kultury. Darmowe wejściówki można odebrać w SDK.      
Street Food Polska Festival już w najbliższy weekend! Czytaj teraz
17 maja 2019 r. w Sanoku odbył się Street Food Polska Festiwal To były trzy dni niesamowitej kulinarnej uczty! Do Sanoka przyjechały się najlepsze food trucki z całej Polski, goście Festiwalu przez 3 dni mogli zasmakować w pysznych daniach z różnych stron świata. Degustacją towarzyszyła wyśmienita muzyka. Impreza odbyła się na sanockim rynku.
Street Food Polska Festival już w najbliższy weekend! Czytaj teraz
Zapraszamy na Street Food Polska Festival w Sanoku 17 maja 2019 r. (piątek) godz. 12.00 – 21.00 18 maja 2019 r. (sobota) godz. 12.00 – 21.00 19 maja 2019 r. (niedziela) godz. 11.00 – 20.00. Trzy dni z pysznymi potrawami z różnych stron świata, a do tego dobra muzyka.   
Street Food Polska Festival już w najbliższy weekend! Czytaj teraz
17 maja 2019 r. w Sanoku odbył się Street Food Polska Festiwal To były trzy dni niesamowitej kulinarnej uczty! Do Sanoka przyjechały się najlepsze food trucki z całej Polski, goście Festiwalu przez 3 dni mogli zasmakować w pysznych daniach z różnych stron świata. Degustacją towarzyszyła wyśmienita muzyka. Impreza odbyła się na sanockim rynku.
Wielka IV Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Czytaj teraz
Oficjalne otwarcie IV Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych  odbyło się o godz. 9.30. We wszystkich wydarzeniach sportowych wzięło udział, 85 drużyn sportowych - czyli blisko 700 zawodników z całego Podkarpacia. Główne konkurencje to: dźwiganie sztangi leżąc, slalom między pachołkami i strzał do bramki – unihokej. rzut do kosza, rzut woreczkiem do celu, rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny Klasycznym zakończeniem wydarzeń sportowych w Sanoku jest przeciąganie liny. źródło: MOSiR Sanok    
Wieczór literacki na Zamku w Sanoku Czytaj teraz
Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku i Muzeum Historyczne w Sanoku zapraszają 20 maja br. o godzinie 18:00 do Sali Gobelinowej sanockiego Zamku na wieczór literacki, który poprowadzą Antoni Libera i Janusz Szuber. Ta wyjątkowa debata otworzy cykl spotkań stojących pod znakiem poezji wybitnych twórców literatury światowej. „Fryderyk Hölderlin (1770 – 1843). Prorok kryzysu nowoczesności” – Antoni Libera podejmie się czytania wierszy i razem z Januszem Szuberem będą komentować wybrane utwory. Dla Młodzieży licealnej przygotowano warsztaty „Hölderlin – zapomniany wieszcz niemieckiego romantyzmu”, które poprowadzi Antoni Libera. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.    
Nowe oblicze stadionu w Sanoku Czytaj teraz
Dwu etapowa modernizacja stadionu w Sanoku W Sanoku przeprowadzono dwu etapową modernizację boiska. W pierwszej kolejności wykonana modernizację energetyczną oraz remont budynku socjalno-administracyjnego wraz z trybuną sportową. W ramach termomodernizacji wykonano: izolację termiczną, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacja instalacji CO i CW poprzez wymianę kotła gazowego oraz wykonanie orurowania wraz z armaturą oraz montaż nowych grzejników, wymiana opraw oświetlenia podstawowego, remont i wykończenie wnętrz budynku socjalno-administracyjnego, remont zadaszenia trybuny, przebudowa wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej, przebudowa wewnętrznej instalacji elektrycznej, budowa instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, ocieplenie budynku toalet, dostawa wyposażenia sportowego siłowni, wyposażenie meblarskie szatni dla zawodników oraz pokoi biurowych. W ramach pierwszego etapu prac przeprowadzono budowę 400m bieżni okrężnej sześciotorowej (na prostej ośmiotorowej), budowę skoczni do skoku wzwyż, budowę skoczni do skoku w dal, trójskoku, budowę rzutni do pchnięcia kulą, rzutni do rzutu młotem i rzutu dyskiem, budowę dwóch rzutni do rzutu oszczepem, budowę skoczni do skoku o tyczce, wykonanie chodników wokół bieżni, montaż telebimu wraz z konstrukcją wsporczą. Nawierzchnie zostały wykonane z poliuretanu i będą posiadać świadectwa PZLA umożliwiające przeprowadzenie oficjalnych zawodów lekkoatletycznych. Drugi etap to przebudowa stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego wraz z infrastrukturą techniczną i drogową oraz wykonanie konstrukcji wsporczej telebimu. Dodatkowo wykonano utwardzenie pod trybuny gości i ławki rezerwowych, przebudowano instalacje podziemne, wykonano przyłącza instalacji sanitarnych i elektrycznych do samochodów typu food’truck, wykonano parkingi przy budynku administracyjnym.W ramach drugiego etapu przeprowadzono prace polegające na: montażu wież oświetleniowych i projektorów z wykonaniem uziemienia, montażu rozdzielni głównej, montażu kołowrotów stadionowych od strony ul. Żwirki i Wigury oraz od strony ul. Staszica, miejscowej przebudowie ogrodzeń przy kołowrotach stadionowych, montażu kontenerowych kas biletowych. Oświetlenie stadionu oraz bieżni rzutni zostało zaprojektowane w taki sposób aby w zależności od potrzeb można było przeprowadzać poszczególne zawody. W najmocniejszej konfiguracji natężenie oświetlenia wyniesie ok 700 lx natomiast oświetlenie do przeprowadzania treningów będzie miało natężenie ok 300 lx. Uroczystości otwarcia stadionu „Wierchy” Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12.00. Wtedy to równolegle rozgrywały się zawody w podnoszeniu ciężarów o „Puchar Burmistrza Miasta Sanoka” oraz mityng lekkoatletyczny w którym udział wzięli sportowcy reprezentujący sanockie szkoły podstawowe. O godzinie 15.00 Hymnem Państwowym odegranym przez Sanocką Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Avanti rozpoczęła się część oficjalna. Zgromadziła one wielu znamienitych gości, m. in. parlamentarzystów, przedstawicieli wojewódzkich urzędów, władze samorządowe i radnych obecnej i poprzedniej kadencji, przedstawicieli krajowych związków sportowych, dyrektorów i prezesów jednostek miejskich, służby mundurowe, sportowców, młodzież i mieszkańców Sanoka. Podczas uroczystości głos zabrali m. in. burmistrz Tomasz Matuszewski, dyrektor MOSiRu Tomasz Lasyk, Posłowie na Sejm RP Piotr Uruski oraz Bogdan Rzońca, członek zarządu Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska. Przed gośćmi zgromadzoną publicznością zaprezentowali się również młodzi gimnastycy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Spartanie”. W trakcie uroczystości nagrodzono zwycięzców mityngu lekkoatletycznego oraz zawodów w podnoszeniu ciężarów, które odbywały się tego dnia na stadionie. Wyróżnieni zostali również Nagrodą Burmistrza Miasta Sanoka działacze sportowi, trenerzy i sportowcy. Poznaliśmy również „Złotą Dziesiątkę” sportowego plebiscytu „Tygodnika Sanockiego”. fot. Tomasz Sowa
WAKACYJNY OGRÓD SZTUKI Czytaj teraz
WAKACYJNY OGRÓD SZTUKI. Zapraszamy dzieci na letnie warsztaty artystyczne do BWA Galerii Sanockiej   WARSZTATY  FILMU ANIMOWANEGO termin: 1 – 5 lipca godz. 10.00-13.00 dzieci w wieku 8-12 lat miejsce: BWA Galeria Sanocka. Zajęcia bezpłatne.   Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z wybranymi technikami tworzenia animacji poklatkowej. Mali twórcy wymyślą scenariusz, stworzą bohaterów, którzy będą chodzili, mówili, uśmiechali się.    WARSZTATY  TEATRALNO – PLASTYCZNE termin: 8 – 12 lipca godz. 10.00 – 13.00 dzieci w wieku 8-12 lat miejsce: BWA Galeria Sanocka. Zajęcia bezpłatne.   Gry i zabawy teatralne, przygotowanie i wykonanie oprawy plastycznej, zakończone premierą spektaklu. Premiera spektaklu odbędzie się  12 lipca o godzinie 18.00   WARSZTATY  EKSPRESJI TWÓRCZEJ termin: 15 – 19 lipca godz. 10.00 – 13.00 dzieci w wieku 9-12 lat miejsce: BWA Galeria Sanocka. Zajęcia bezpłatne   Podczas warsztatów ekspresji twórczej, dzieci przygotują pod okiem instruktorów projekty prac plastycznych, inspirowanych sztuką ulicy / street artem i pop artem.   Zapisy: telefonicznie lub osobiście w siedzibie galerii (tel: 13 46 360 30, poniedziałek – piątek 10.00-17.00) ilość miejsc ograniczona.   WAKACYJNY OGRÓD SZTUKI Realizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2019 w zakresie zagospodarowania czasu wolnego dzieci  i młodzieży – program alternatyw. (film animowany / plastyka / teatr)   SERDECZNIE ZAPRASZAMY!   BWA Galeria Sanocka Rynek 14 38-500 Sanok tel. 013 46 36 030 www.bwa.sanok.pl  
PIĄTEK: Otwarcie stadionu „Wierchy” Czytaj teraz
PIĄTEK: Otwarcie stadionu „Wierchy” Dodano: 13-05-2019 W najbliższy piątek, 17 maja 2019 r. nastąpi uroczyste otwarcie zmodernizowanego Stadionu Piłkarsko-Lekkoatletycznego „Wierchy”. Uroczystości rozpoczną dwie sportowe imprezy. O godzinie 12.00 odbędą się zawody w podnoszeniu ciężarów „O Puchar Burmistrza Miasta Sanoka”, a także mityng lekkoatletyczny, w którym zaprezentują się uczniowie sanockich szkół podstawowych. O godzinie 15.00 odbędzie się uroczyste otwarcie stadionu. O godzinie 15.45 zaplanowano ceremonię medalową. Serdecznie zapraszamy. Od godziny 17.00 będzie możliwość korzystania z bieżni przez osoby indywidualne. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Sanoka do darmowego korzystania i sportowej aktywności.    
Sanocka młodzież podbija serca mieszkańców Reinheim Czytaj teraz
Sanocka młodzież podbija serca mieszkańców Reinheim
X Sesja Rady Miasta Sanoka Czytaj teraz
X Sesja Rady Miasta Sanoka Dodano: 23-05-2019 We wtorek, 28 maja 2019 r. o godzinie 9.00 odbędzie się X Sesja Rady Miasta Sanoka VIII kadencji. Miejscy Radni będą obradować w Sali Herbowej (Pokój nr 64) Urzędu Miasta Sanoka. Poniżej przedstawiamy porządek obrad nad którym pochylą się radni: 1. Otwarcie obrad. 2. Powołanie sekretarza sesji. 3. Zapoznanie Rady z porządkiem obrad. 4. Informacja Przewodniczącego o złożonych interpelacjach. 5. Sprawozdanie Komisji z działalności między sesjami. 6. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z działalności między sesjami. 7. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta dot. zmiany uchwały budżetowej na rok 2019, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie. 8. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Sanoku za rok 2018, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie. 9. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta dot. zmiany uchwały w sprawie wprowadzenia opłaty targowej, określenia wysokości stawek dziennych tej opłaty oraz zasad jej poboru, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie. 10. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie obciążenia służebnością przesyłu, nieruchomości stanowiące własność Gminy Miasta Sanoka położone w Sanoku, obr. Śródmieście oznaczone jako działka nr 747/1, 747/5 i 1535, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie. 11. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie sprzedaży w trybie przetargu nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasta Sanoka, obr. Śródmieście oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 486/4 o pow. 0,0182 ha zabudowana budynkiem garażowym dwustanowiskowym, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie. 12. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie nadania nazwy nowej ulicy w Dzielnicy Posada miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie. 13. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie nadania nazwy nowej ulicy położonej w Dzielnicy Śródmieście miasta Sanoka, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie. 14. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia – schronisku dla osób bezdomnych lub schronisku dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie. 15. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie zmiany uchwały dot. dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie. 16. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta dot. zmiany uchwały w sprawie ustalenia regulaminów korzystania z „Boisk Sportowych Miasta Sanoka”, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie. 17. Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie przyznania prawa do używania herbu Miasta Sanoka przez Uczniowski Klub Sportowy Sprint Sanok, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie. 18. Podjęcie uchwały w sprawie przyznania Nagród Miasta Sanoka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie „KULTRURA I SZTUKA” w roku 2018. 19. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku. 20. Interpelacje. 21. Wolne wnioski i zapytania. 22. Zamknięcie obrad sesji.    
„Otylia Swim Tour” w Sanoku! Trwają zapisy Czytaj teraz
Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Otylia Swim Tour” w Sanoku. Zapisy pływaków dotyczą dzieci w wieku 9-14 lat. Podczas jednodniowych warsztatów, 15 czerwca 2019 r. w zajęciach uczestniczyć będzie aż 100 młodych adeptów pływania, pływających co najmniej trzema stylami pływackimi, ich opiekunowie i trenerzy. Zajęcia dla młodych pływaków będą podzielone na dwie części: praktyczne w wodzie oraz na sali gimnastycznej. Specjalny program został przygotowany dla rodziców, którzy mają znaczący wpływ na motywację i rozwój dziecka. Cały projekt realizowany jest przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Zgłoszenia przyjmowane są od dziś do dnia 2 czerwca za pośrednictwem MOSiR Sanok na adres email: sekretariat@mosir-sanok.pl W zgłoszeniu wpisujemy: (imię i nazwisko uczestnika, data urodzenia, imię i nazwisko rodzica lub opiekuna, email, telefon kontaktowy). Więcej informacji o wydarzeniu Otylia Swim Tour na stronie: www.otyliaswimtour.pl źródło: MOSiR Sanok    
Dog trekking Mistrzostwa w Sanoku Czytaj teraz
W Sanoku odbyły się Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu. Wyniki któe osiągneli uczestnicy podczas zawodów zostaną wliczone do klasyfikacji Pucharu Polski. To już 10. edycja zawodów, a Sanok jest ich gospodarzem trzeci raz z rzędu. Start mistrzostw odbył się w sanockim skansenie, uczestnicy wraz ze swoimi psami mieli do pokonania trzy trasy wiodące przez Góry Słonne (Mini – 15 km, Mid – 25 km, Long – 40 km).
Dog trekking w Sanoku Czytaj teraz
11 maja 2019 r. w Sanoku odbyły się 10 Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu. Sanocki region przypadł do gustu organizatorom i uczestnikom. Sanoka jest trzeci raz z rzędu gospodarzem Mistrzostw Polski w Dogtrekkingu. Start mistrzostw został zorganizowany w sanockim skansenie, uczestnicy wraz ze swoimi pupilami mieli do pokonania trzy trasy wiodące przez Góry Słonne (Mini – 15 km, Mid – 25 km, Long – 40 km). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wręczył Wiceburmistrz Grzegorz Kornecki wraz z organizatorami tego wydarzenia. Wyniki osiągnięte podczas Mistrzostw Polski w Sanoku będą wliczone do klasyfikacji Pucharu Polski. Dogtrekking jest jedną z form spędzania wolnego czasu z psem. Sprawiają radość i psu, i właścicielowi. Ze względu na różnorodność sportów kynologicznych cieszą się one dużym zainteresowaniem np. podczas wystaw psów rasowych. Istnieją również odmiany sportów kynologicznych dla osób niepełnosprawnych.
UWAGA! W najbliższy piątek 14 czerwca 2019 r będzie wyłączona sygnalizacja świetlna Czytaj teraz
UWAGA! W najbliższy piątek 14 czerwca 2019 r w godzinach 8:45 do 10:00 będzie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Królowej Bony, Mickiewicza i Staszica. W Sanoku odbędą się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Kierujący oraz piesi mają obowiązek stosować się do poleceń wydawanych przez policjanta.  
IV Wojewódzka Olimpiada Niepełnosprawnych Czytaj teraz
Po raz czwarty w hali sportowo-widowiskowej „Arena Sanok” odbyła się Wojewódzka Olimpiada Niepełnosprawnych. 16 maja 2019 roku ośrodki zajmujące się osobami niepełnosprawnymi przyjachały do Sanoka. Rywalizacja byłą zacięta! Olimpiadę Niepełnosprawnych połączono z Dniem Godności Osób Niepełnosprawnych.  
IV Wojewódzka Olimpiada Niepełnosprawnych Czytaj teraz
W czwartek odbyło się oficjalne otwarcie IV Wojewódzkiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych. W zawodach sportowych wzieło udział 85 drużyn tj. blisko 700 osób z całego Podkarpacia. Podczas imprezy zawodnicy będą rywalizować w poszczególnych konkurencjach: dźwiganie sztangi leżąc, slalom między pachołkami i strzał do bramki – unihokej. rzut do kosza, rzut woreczkiem do celu, rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny. źródło: MOSiR Sanok
Spotkanie z Januszem Szuberem i Antonim Liberą Czytaj teraz
Spotkanie z Januszem Szuberem i Antonim Liberą Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na kolejne spotkanie z Januszem Szuberem i Antonim Liberą, które odbędzie się 10 czerwca o godzinie 18:00 w Sali Gobelinowej sanockiego Zamku. Tym razem dyskusja będzie toczyła się wokół poezji Konstandinosa Kawafisa, uznawanego za jednego z najwybitniejszych poetów XX wieku. Antoni Libera przeczyta wybrane utwory, by przybliżyć odbiorcom twórczość aleksandryjskiego wieszcza. Zapraszamy.  

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/karptroj/domains/podkarpackie24.eu/public_html/templates_c/6e55f8499115db5d2259a2fcd1ebf356e7d5a680.file.sub_page.tpl.php on line 799

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/karptroj/domains/podkarpackie24.eu/public_html/templates_c/6e55f8499115db5d2259a2fcd1ebf356e7d5a680.file.sub_page.tpl.php on line 1001